Aktivace Zlatého konta


1. Jak si zařídit Zlaté konto?

Zlaté konto si lze zařídit jednoduše registrací online na tomto portálu. Dále pak telefonicky na čísle 800 225 228. Osobně lze registrace provést v naší pobočkové síti.


2. Platím nějaké poplatky za zřízení Zlatého konta?

Zřízení Zlatého konta je zcela zdarma stejně jako jeho vedení. Zdarma jsou i transakce. Zpoplatněné jsou pouze služby, které Vám poskytujeme. Ceník služeb naleznete společně s ceníkem investičních slitků a mincí v oddílu Služby


3. Jaké dokumenty jsou zapotřebí pro aktivaci Zlatého konta?

Pokud se u nás registrujete on-line nebo telefonicky, aktivujeme vám základní verzi Zlatého konta okamžitě bez nutnosti identifikace. S jeho pomocí lze nakupovat investiční slitky a mince bankovním převodem nebo platbou kartou. Pro aktivaci dalších služeb s vámi uzavřeme smlouvu, kterou odesíláme již v okamžiku registrace. Společně se smlouvou budeme potřebovat doložit kopie dvou dokladů totožnosti a kopii výpisu z účtu vedeného na vaše jméno. Tyto dokumenty nám můžete dodat poštou nebo z pohodlí domova nahráním přes Zlaté konto. Posledním krokem po odeslání smlouvy je nahrání první platby na vaše konto, pomocí které plně aktivujete své rozšířené Zlaté konto.

Pokud se u nás registrujete osobně, rádi vám aktivujeme na místě již rozšířenou verzi Zlatého konta. K tomu budete potřebovat pouze jeden doklad totožnosti.


4. Kdo si může založit Zlaté konto?

Zlaté konto si může založit každý plnoletý občan ČR nebo cizinec s doručovací adresou v České republice.
 

5. Mohu začít Zlaté konto okamžitě používat?

Ano, základní verzi Zlatého konta vám aktivujeme okamžitě po provedení registrace. Pro využívání rozšířených služeb Zlatého konta je třeba uzavřít smlouvu a provést identifikaci ze zákona. Identifikace zajišťuje ochranu vašich osobních údajů proti zneužití. Smlouva pak stanovuje naše povinnosti při správě vašeho zlatého portfolia a zároveň vám garantuje individuální vlastnictví investičního zlata. Smlouvu vám zašleme obratem po obdržení registrace a Zlaté konto vám rozšíříme v momentě, kdy od vás obdržíme podepsanou smlouvu zpět společně s kopiemi dokladů totožnosti.  


6. Musím se pro nákup investičního zlata registrovat?

Investiční zlato si u nás můžete nakoupit bez registrace na e-shopu České mincovny. S registrací ve Zlatém kontě získáte přístup k nadstavbovým službám, jako jsou pravidelné spoření ve zlatě, úschova zlata v trezorech České mincovny nebo nákup certifikátu krytého fyzickým zlatem.

Zlaté konto vám navíc umožní nákup zlata bez nutnosti fixace ceny. Během obchodního dne nakupujete jednoduše za aktuální cenu platou v okamžiku odeslání objednávky. Právě tato možnost odlišuje naše služby od těch konkurenčních.